Kørelærere

Nedenfor er anført den by, hvor kørelæreren har sit hovedvirke. Du kan imidlertid godt træffe dem i andre af vore byer.

Vi tilpasser arbejdskraften i vore byer, så vi kan sikre dig et hurtigt kørekort.

(B) = Bil
(BE) = Trailer
(MC) = Motorcykel

VÆLG DIN BY

Kolding

Henrik Christensen (B)

Kurt Assmann (B)

kurt.a@lisbeth.dk
5150 0397

Rene Hansen (B)

rene.h@lisbeth.dk
2993 2209

Henrik Thomasen (B)

Heinz Lorentzen (BE)

heinz.l@lisbeth.dk
2083 3082

Tonni Asmussen (MC)

tonni.a@lisbeth.dk
2178 8584

Søren Lind (MC)

soren.l@lisbeth.dk
3166 3122

Peter Dinsen (B)

peter.d@lisbeth.dk
4063 6362

Vejen

Nikolaj Schnor (B)

Niels-Peter Lorentsen (B)

Aarhus

Helle Hvass (B)

helle.h@lisbeth.dk
6052 0988

Daniel Andersen (B)

Kim Hansen (B/MC)

kim.h@lisbeth.dk
5355 9247

Jakob Christensen (B)

jakob.c@lisbeth.dk
4255 8830

Paw Kristensen (B)

paw.k@lisbeth.dk
6014 0665

Søren Bering (B)

soren.b@lisbeth.dk
2099 4005

Jesper H Petersen (MC)

Henrik K. Nørgaard (MC)

Fredericia

Torben Bugge (B)

Søren Lind (B)

soren.l@lisbeth.dk
3166 3122

Richard Wichmann (B)

Bjarne Nielsen (B)

Vejle

Henrik Hougaard (B)

Trine Leander(B)

trine.l@lisbeth.dk
3160 7052

Jette Højholt (B)

jette.h@lisbeth.dk
7190 9088

Gert Jørgensen (B)

gert.j@lisbeth.dk
4252 3840

Haderslev

Bjarne Baagø Beck (B)

Brian Knudsen (B)

John Mortensen (B)

Esbjerg

Olav Bertelsen (B/MC)

olav.b@lisbeth.dk
5230 1140

Julius Kristinsson (B)

Horsens

Heinz Lorentzen
(B/MC/BE)

heinz.l@lisbeth.dk
2083 3082

Sten Skouborg (B/MC)

sten.s@lisbeth.dk
2990 0899

Kent Nielsen (B)

kent.n@lisbeth.dk
3033 6718

Aabenraa

Bjarne Rasmussen (B)

Herning

Allan Breiner (MC)

allan.b@lisbeth.dk
9117 1626

Odense

Camilla Jensen (B)

Bjarne Bach (B/MC)

Jacob Søndergaard (B)

jacob.s@lisbeth.dk
2721 6140

Viborg

Brian Odsgaard (MC)

brian.o@lisbeth.dk
2280 9895

Peter Lauritzen (MC)

Alle byer

Lisbeth Jensen

Direktør
lisbeth@lisbeth.dk
4095 2775

Nikolaj Schnor

MC-leder
nikolaj.s@lisbeth.dk
2941 4245

INFO TIL ALLE

Regeringen og folketingets partier er den 22. marts 2021, blevet enige om at genåbne flere liberale erhverv, herunder køreskoler fra den. 6. april 2021.

Vi starter herfor undervisningen op igen fra den. 6. april.

VIGTIGT

Det er et krav for ALT fremmøde i køreskolen at du:
Kan forevise en negativ coronatest der max er 72 timer gammel. Alternativt dokumentaion på at du er vacineret eller har overstået coronainfektion. (Anvendelse af corona pas)

Møder du op til teori eller kørsel uden gyldigt corona pas, er vi pålagt at afvise dig!

Elever der er i gang med et forløb:

Du skal starte med den lektion, som du stoppede ved d. 20. december 2020. Du kan se på modulplanen, hvornår den lektion, som du er kommet til undervises i Køreskolen. Modulplanen, som er gældende fra 01.02.21, finder du ved at klikke her. Ift. Kørsel bedes du kontakte din kørelærer. Du skal ikke vente på at blive kontaktet.

Elever der skulle være startet i perioden 20. december 2020 – 5. april. 2021

Har du ikke allerede flyttet din holdstart til efter den 5. april, beder vi dig om at gøre det via din velkomstmail og linket "Flyt tilmelding"

Har du spørgsmål ifm nedlukningen kontakt venligst din kørelærer eller hovedkontoret på mail info@lisbeth.dk eller 75502775.

Vi opdatere løbende hjemmesiden, så følge med under punktet – Corona info


Med venlig hilsen
Lisbeths Køreskole

Kolding d. 25.03.21