Kørelærere

Nedenfor er anført den by, hvor kørelæreren har sit hovedvirke. Du kan imidlertid godt træffe dem i andre af vore byer.

Vi tilpasser arbejdskraften i vore byer, så vi kan sikre dig et hurtigt kørekort.

(B) = Bil
(BE) = Trailer
(MC) = Motorcykel

VÆLG DIN BY

Kolding

Henrik Christensen (B)

Kurt Assmann (B)

kurt.a@lisbeth.dk
5150 0397

Rene Hansen (B)

rene.h@lisbeth.dk
2993 2209

Henrik Thomasen (B)

Heinz Lorentzen (BE)

heinz.l@lisbeth.dk
2083 3082

Tonni Asmussen (MC)

tonni.a@lisbeth.dk
2178 8584

Søren Lind (MC)

soren.l@lisbeth.dk
3166 3122

Peter Dinsen (B)

peter.d@lisbeth.dk
4063 6362

Vejen

Nikolaj Schnor (B)

Niels-Peter Lorentsen (B)

Aarhus

Helle Hvass (B)

helle.h@lisbeth.dk
6052 0988

Daniel Andersen (B)

Kim Hansen (B/MC)

kim.h@lisbeth.dk
5355 9247

Jakob Christensen (B)

jakob.c@lisbeth.dk
4255 8830

Paw Kristensen (B)

paw.k@lisbeth.dk
6014 0665

Søren Bering (B)

soren.b@lisbeth.dk
2099 4005

Jesper H Petersen (MC)

Henrik K. Nørgaard (MC)

Fredericia

Torben Bugge (B)

Søren Lind (B)

soren.l@lisbeth.dk
3166 3122

Richard Wichmann (B)

Bjarne Nielsen (B)

Vejle

Henrik Hougaard (B)

Trine Leander(B)

trine.l@lisbeth.dk
3160 7052

Jette Højholt (B)

jette.h@lisbeth.dk
7190 9088

Gert Jørgensen (B)

gert.j@lisbeth.dk
4252 3840

Haderslev

Bjarne Baagø Beck (B)

Brian Knudsen (B)

John Mortensen (B)

Esbjerg

Olav Bertelsen (B/MC)

olav.b@lisbeth.dk
5230 1140

Julius Kristinsson (B)

Horsens

Heinz Lorentzen
(B/MC/BE)

heinz.l@lisbeth.dk
2083 3082

Sten Skouborg (B/MC)

sten.s@lisbeth.dk
2990 0899

Kent Nielsen (B)

kent.n@lisbeth.dk
3033 6718

Aabenraa

Bjarne Rasmussen (B)

Herning

Allan Breiner (MC)

allan.b@lisbeth.dk
9117 1626

Odense

Camilla Jensen (B)

Bjarne Bach (B/MC)

Jacob Søndergaard (B)

jacob.s@lisbeth.dk
2721 6140

Viborg

Brian Odsgaard (MC)

brian.o@lisbeth.dk
2280 9895

Peter Lauritzen (MC)

Alle byer

Lisbeth Jensen

Direktør
lisbeth@lisbeth.dk
4095 2775

Nikolaj Schnor

MC-leder
nikolaj.s@lisbeth.dk
2941 4245

INFO TIL ALLE

Regeringen og folketingets partier er den 13. januar blevet enige om at fortsætte nedlukningen af flere liberale erhverv, herunder køreskoler til og med den 7. februar 2021

Alle holdstarter, samt teori og køreundervisning er derfor suspenderet indtil den 7. februar.

Er du tilmeldt et hold der skulle have startet i perioden 20. december 2020- 7. februar 2021, beder vi dig om at flytte din holdstart til et senere tidspunkt. Dette gør du via din velkomstmail og linket "Flyt tilmelding"

Vi kan ikke vide, om vi må lukke op igen d. 7. februar 2021, det afhænger af regeringen og corona situationen. Men når vi må gå i gang igen, skal du starte i køreskolen med den lektion, som du stoppede ved d. 20. december 2020. Du kan se på modulplanen, hvornår den lektion, som du er kommet til undervises i i Køreskolen. Modulplanen, som er gældende fra 01.02.21,
finder du ved at klikke her. Du kan også kontakte din kørelærer

Har du spørgsmål ifm nedlukningen kontakt venligst din kørelærer eller hovedkontoret på mail info@lisbeth.dk eller 75502775.

Vi opdatere løbende hjemmesiden, så følge med under punktet – Corona info


Med venlig hilsen
Lisbeths Køreskole

 

Kolding d. 14.01.21